טיפולי שיניים בהרדמה מלאה – פתרון למי שמפחד

בהרדמה כללית החולה מחוסר הכרה ואינו מרגיש את הכאב. ישנם מקרים בהם המטופל יכול לחוות תחושות קלות כגון עקצוץ בשפתיים או תחושה חמימה בפה. הרדמה כללית מאפשרת לרופא השיניים לבצע טיפולי שיניים שונים.

אחד מההליכים השכיחים ביותר המתבצעים בהרדמה כללית הוא ניקוי שיניים. במהלך הליך זה, המטופל יורדם בשימוש בגז תחמוצת החנקן. לאחר מכן, רופא השיניים ישתמש במקדחה ויסיר חתיכות קטנות מהשן וא החלקים מקבלים הרדמה באמצעות IV לבסוף מנקים את השן היטב לפני הצביעה בעזרת חומר איטום.
טיפולי שיניים פופולריים נוספים הניתנים לביצוע בהרדמה מקומית הם טיפול שורש. טיפול שורש מסיר את השורשים הנגועים והדלקיים של השן. אין צורך בהרדמה בעת ביצוע הליך שיניים זה.

הכנה לטיפולי שיניים בהרדמה

במהלך טיפול שיניים זה, המטופל יונח על כיסא שיניים עם הרגעה קלה. רופא השיניים ישתמש בנורה כדי להדגיש את האזורים הנגועים ולהכין את תעלת השורש. לאחר הכנתו המלאה יינתן למטופל תרסיס הרדמה מקומי עד שיגיע הזמן להליך בפועל.
חלק מטיפולי השיניים דורשים גם הרדמה כללית. טיפולי שיניים כאלה כוללים השתלות שיניים. כאשר בורג טיטניום מונח בכל שן, יתכן ואדם יקבל התקנת שיניים קבועה. אולם לפני השתלת בורג הטיטניום בחניכיים, עלולים להתרחש סיבוכים הדורשים מתן הרדמה כללית.
למידע ופרטים על טיפולי שיניים בהרדמה מלאה לחץ כאן

מה חשוב לדעת לגבי טיפולי שיניים בהרדמה?

הליכים הדורשים הרדמה כללית הם לרוב אלה העוסקים במצבי שיניים חמורים. לדוגמה, השתלות שיניים דורשות מיומנות ומומחיות גבוהות יותר מכיוון שהן כוללות הנחת מתכת לעצם הלסת. לעתים קרובות נדרשת הרדמה כללית במקרים אלה. מטופל החווה סיבוכים בעת שעובר טיפול השתלת שיניים עשוי לדרוש אשפוז נוסף וטיפול רפואי אחר.
חולים הסובלים ממחלה חריפה של פוביה שיניים עשויים להפיק תועלת גם מהרגעה. הרגעה מקלה על הפחד של המטופל ומאפשרת לו להפוך את טיפולי השיניים לנוחים יותר.

טיפולי שיניים בהרדמה מלאה - פתרון למי שמפחד

הדבר מועיל במיוחד כאשר המטופלים חווים כאב, אי נוחות או רגישות לטמפרטורות חמות או קרות. כאשר מטופל עובר הליכי רפואת שיניים הרדמה, יהיו לו רגשות פחות מעוררי פחד, מה שהופך את טיפולי השיניים למהנים יותר עבור שני הצדדים.
חשוב לציין כי הרדמה מלאה צריכה להינתן רק על ידי רופא מרדים מקצועי. לעתים קרובות ניתנת טיפול הרגעה על ידי רופאי שיניים באמצעות מינונים נמוכים של תרופות הרגעה. עם זאת, פרקטיקה זו ידועה כגורמת להיפותרמיה במקרים מסוימים. במקרים אלה היפותרמיה עלולה לגרום לסיבוכים נוספים במהלך ההליך הכירורגי ואחריו. הרדמה מלאה צריכה תמיד להיות השיטה המועדפת על טיפולי שיניים לאנשים אשר בטוחים כי אינם זקוקים להליכים נוספים.

טיפולי שיניים בהרדמה כללית

אם למטופל יש חשש כללי מביקור אצל רופא השיניים, הרגעה עשויה להיות שיטת הטיפול המועדפת. עם זאת, על המטופל להיות מודע לסיכונים הכרוכים בהליכי שיניים, ועליו לשקול היטב את היתרונות והחסרונות לפני שהוא עובר כל סוג של טיפול בהרדמה כללית. חקור את האפשרויות הרבות הקיימות לפני שאתה בוחר, ומצא את האפשרות המתאימה ביותר למצבך. הרגעה הפכה להיות הטיפול הסטנדרטי למי שחושש ללכת לרופא שיניים, ויכול להקל מאוד על החשש שיש לאנשים רבים בעת קביעת הליכי שיניים. עקירות שיניים מתבצעות בדרך כלל בהרדמה כללית.

לפני שתעבור כל סוג של טיפול שיניים בהרדמה כללית, עליך לדון בכך עם רופא השיניים שלך. רופא השיניים שלך יוכל להעריך את רמת החרדה שלך ולהחליט אם תתאים לטיפול בהרגת שיניים. לרוב משתמשים בהרדמה כללית לחולים הסובלים מפוביות או מפחד חמור מביקור אצל רופא השיניים. למטופלים אלה יש לעיתים בעיות בניתוק, הזעה ובחילה לאחר טיפולי שיניים. סביר להניח כי רופא שיניים ימליץ לחכות עד שרמות החרדה שלך יהיו נמוכות יותר לפני שתאפשר לך לעבור כל סוג של טיפול בהרדמה כללית.

מה עושים לאחר טיפול שיניים?

אם אתה מסוגל לעבור הליכי שיניים בהרדמה מלאה, סביר שרופא השיניים שלך ייתן לך הרדמה שתסייע לך להירגע במהלך ההליך. עם זאת, חשוב שתעקוב אחר הוראות טיפול הרופא לאחר ההרדמה שלך. חלק מאלה כוללים אכילת דבר במשך שעתיים לאחר הניתוח, כמו גם הימנעות מכל סוג של פעילות גופנית במשך שלושה ימים לאחר הניתוח. סביר להניח שתצטרך להישאר לחות כראוי לאורך כל תהליך ההחלמה כדי למנוע סיבוכים.
אנשים רבים חוששים מהליכי שיניים מכיוון שהם מאמינים שהם עלולים להיות כואבים או לא נוחים. ישנן טכניקות הרדמה כללית רבות שיכולות לעזור לך לוודא שאתה מרגיש פחות חרד מהטיפול הקרוב. הצורה הפופולרית ביותר של הרדמה מקומית היא הרגעה IV. הרגעה IV משמשת למטופלים הסובלים מפוביות או מהפרעות חרדה חמורות. הרגעה IV מאפשרת למטופל להיות בנוח מבלי לחוות כאבים או אי נוחות.